Zdeňka Seidlová v Lucembursku vybojovala stříbrnou medaili

09.02.2015 16:17

V Lucembursku se o víkendu postavila ke svému dalšímu stratu na 400m naše Zdeňka Seidlová. Na startu byly opravdu zvučná jména. Největší hvězdou byla Holanďanka Ghafoor, semifinalistka z posledního evropského halového šampionátu.Zdeňka Seidlová běžela opět velmi dobře. Byl to zároveň taktický boj s největší českou rivalkou v boji o účast na HME v Praze Helenou Jiranovou a i díky tomu se děvčata hodně hlídala. Zdeňka začala vlažně s mezičasem okolo 26,4s., na seběhu se zařadila až na třetí pozici za již zmiňovanou Holaňďanku Ghafoor a Němku Salterbergovou. V závěrečném kole odrazila útoky svých soupeřek a v cílové rovince doslova přejela Němku a zaslouženě si doběhla pro druhé místo za favorizovanou Ghafoorovou.

I z pomalu vedeného závodu dokázala Zdeňka běžet velmi dobře. V Lucembursku stlačila  čas pod 55 vteřin, konkrétně na 54,76s.. Další závod ji čeká již tento víkend při mistrovství České Republiky juniorů, o čtrnáct dní později se postaví na start MČR dospělých, kde bude obhajovat stříbrnou medaili z předchozího roku.