Zdeňka Seidlová se stala nejlepší juniorkou okresu, juniorky našeho AC na třetím místě mezi kolektivy

12.01.2016 06:38

Zdeňka Seidlová má za sebou velmi úspěšnou sezónu 2015. Start na HME se štafetou 4x400m, vítězství na Evropském poháru družstev v Heraklionu, 7. místo na ME juniorů, nový osobní rekord na 400m a čas poprvé v kariéře pod 54 sec, navíc vyrovnaná bilance výkonnosti.  Právě tyto výsledky ji vynesly v nebité konkurenci prvenství v soutěži Nejlepší sportovec okresu. Titul to byl pro tuto mladou sportovkyni překvapivý, neboť konkurence v letošním roce byla opravdu obrosvká a náš region má za sebou opravdu úctyhodný výsledkový sumář. Tolik maldých medailistů z vrcholných mezinárodních akcí snad v Ústí nad Orlicí totiž ještě nebylo. Atletiku zahřálo u srdíčka, že hned první dvě závodnice v této kategorii byly atletky. Těsně za Zdeňkou totiž skončila letos vynikající Michaela Stránská, která v bězích mimo dráhu dosáhla hned na několik cenných kovů a to jak z MS, tak ME. Aby toho nebylo málo naše družstvo juniorek skončilo na vynikajícím 3. místě mezi kolektivy. Pokud atlety zahřály tři umístění mezi nejlepšími, každý z Vysokého Mýta se musel dmout pýchou nad výsledky všech vysokomýtských sportovců v anketě. Naše město naprosto dominovalo. Na bedně skončili bratři Hrnčířové, Martin Viktroin, Klára Paďourová,  Jan Jílek a anketu mezi dospělými ovládl kanoista Daniel Suchánek.

Při vyhlášení sportovce okresu byli sportovci rozděleni ještě do více  kategorií. U výročních cen ve Vysokém Mýtě tomu tak ale není. V Mýtě máme totiž kategorii pouze jednu a hodnota letošní sošky bude opravdu vysoká. Již teď se těšíme na toto prestižní klání napříč sporty, které je odrazem dobře fungujících sportovních klubů ve Vysokém Mýtě a zároveň i oslavou sportu. Všem akterům blahopřejeme a v roce 2016 přejeme hlavně zdraví.