Děvčata přípravky vybojovaly na domácí půdě medaile z krajských přeborů

15.06.2013 22:05

Kluci a holky z našich přípravek bojovali o cenné kovy v krajském přeboru na domácím stadionu. Jen malá hrstka vysokomýtských závodníků má tuto možnost, protože stadion nesplňuje parametry pro vyšší kategorie. Mýtšítí se doma předvedli ve skvělé formě. Zejména děvčata byla opravdu parádní. Petra Mlejnková se stala jednoznačně nejrychlejší sprinterkou celého závodního dne, když dokázala vyhrát jak 60m tak 150m a navíc ke dvěma titulům přidala ještě bronz z dálky. Pecka! Bronzem z míčku se může pochlubit Vendula Blažková, která poslala kriketový míček daleko za hranici třiceti metrů a poprávu vybojovala cenný kov. Na šestistovce bojovala jako lev Natálka Řeháková. Od prvních metrů bylo patrné, že Natka chce urvat jednu z medailí. Běžela v první skupině a atakovala vedoucí závodníci. V konci pak odrazila několik útoků soupeřek a ve skvělém osobáku vybojovala bronz. Byli jsme velmi rádi, že se do závodů mohla po nemoci zapojit i Anetka Viktorínová. Sice byla oslabena bacilem, ale bojovala v závodě o každý metr a co možná nejlepší umístění. Škoda, že ji nemoc schvátila právě v období závodů na domácím stadioně.

Kluci také neběželi vůbec špatně. Tvrdý postupový klíč znamenal rychlý konec pro Lukáše Brzlínka, který byl sice jedním z favoritů, ale bohužel doplatil na velmi, ale velmi silný běh a z rozběhu vypadl.Jeho čas byl celkově třetí nejrychlejší, ale byla to obrovská smůla při losu do běhů. Krutý postupový klíč pak poslal do finále z dalších běhů daleko slabší závodníky. Ale to je život, příště prostě musíme porazit všechny. Do finále B na šedesátce naopak proklouzli hned dva naši borci. David Dvořáček a Denis Čerčanský (Deny promiň – nevím teď přesně jak se píše tvoje příjmení). Oba skončili v první desítce v kraji a to je mezi chlapci velmi dobrý výsledek. Denis pak běžel ještě 600m, kde byla obrovská konkurence. Předvedl nádherný závěr a ukázal obrovskou vůli. V závodě si hrabl opravdu na dno svých sil a vybojoval osmé místo.Radek Valášek a Vojtěch Hyksa atakovali svoje osobní rekordy.Vojta skončil na šedesátce 27., Radek Valášek 23. oba borci útočili na osobák ještě v dálce a na 150m. Hodnotu jejich osobních rekordů musíme ještě dohledat. Dá se ale předpokladat, že byla prolomena. . Všem gratulujeme k předvedeným výkonům.