Zdeňka Seidlová splnila limity pro Baku, Adam Zenkl splnil limit pro MS juniorů

09.05.2014 10:18

Fantastického úspěchu dosáhl Adam Zenkl a Zdeňka Seidlová. Oba pokořili ostré limity pro vrcholné atletické akce. Adam dokázal splnit kriterium na trati 1500m a po velmi dlouhé době bude mít České republika zástupce na středních tratích při MS juniorů. Adam bude reprezentovat Českou republiku v Eugene ve Spojených státech na konci července. Je po Zdeňce druhým mýťákem, který se dokázal v atletice takto výrazně prosadit.  Vysoké Mýto, tak malé město, dalo atletice dva tak vynikající  atlety.

Adam splnil limit při meetingu extraligy v Olomouci. Zdeňka Seidlová ve stejný den nastoupila na tratích 100m a 200m na atletické dráze v Kolíně. Tyto tratě nejsou Zdenčinou prioritou, její hlavní tratí je stále 400m. Nicméně na obou distancích Zdeňka předvedla velké věci. Na 100m nejprve vyhrála rozběh v rekordu meetingu 12,21s. . Technicky ten běh ale nebyl úplně nejlepší. Ve finále po fantastickém startu a technickém zlepšení zaběhla v sólo závodě fantastický čas 12,05s. a na setinku splnila kriterium českého atletického svazu. To ale nebylo všechno. Na stadióně byly silné poryvy bočního větru a tak se dvoustovka jevila jako veliká loterie, kterou nejspíše vítr výrazně ovlivní. Zdeňka ale opět perfektně odstartovala a během pár kroků měla seběhnuté všechny soupeřky. První stovka byla parádní. Ve druhé síly sice docházely ale po doběhu na časomíře vyskočil čas 24,59s. což znamenalo o 1 setinu pokoření limitu i na této trati. Úžasné!!! Zdeňka udělala veliký krok k cestě do Azerbajdžánu!

Adamovi i Zdeňce moc gratulujeme, jsme nadšení!!!