Běžci ve Vysokém Mýtě chválili trasu i atmosféru

22.09.2014 15:56

13. ročník Královského běhu Kujebinou přilákal na start spoustu závodníků ze všech koutů České republiky. Od České Lípy přes Prahu, Nového Města na Moravě až po Ostravu. Slunné počasí závodu přálo. Program již tradičně otevřelo vystoupení taneční skupiny T-Komplex. Dětské kategorie rozzářily úsměvem nejen rodiče malých závodníků, ale i přihlížející fanoušky sportu a běhu. Krásné běžecké souboje předváděly děti od 2 let věku až po náctileté. V hlavní kategorii dospělých vyběhlo na trať více jak 100 běžců. Dlouhý had závodníků zaplavil Jungmannovy sady a přilehlé ulice centra města. Závod znovu vyhrál český reprezentant v běhu na 5 km Lukáš Kourek, který dominoval v Mýtě již po čtvrté v řadě. Za traťovým rekordem zaostal 15 vteřin. Na paty mu ale šlapalo hned několik vysokomýtských borců. Adam Zenkl skončil druhý. Letos na dráze skončil 13. na Mistrovství světa juniorů a závod v Mýtě bral spíše jako tréninkovou záležitost. Třetí byl v cíli Radek Hübl z Ústí nad Orlicí, čtvrtý  mýtský Jan Kopecký a pátý také mýtský závodník Tomáš Kouřil. Mezi ženami zvítězila Hana Humpolíková před loňskou vítězkou Adélou Stránskou. Na startu závodu byla také třetí z Mistrovství Světa v běhu do vrchu, které se konalo před 14 dny Michaela Stránská. Ta zvítězila v kategorii dorostenek.

Po dokončení závodů převládla u běžců pozitivní nálada, z úst mnoha z nich zazněla chvála atmosféry, ocenili i krásu města a výběr trasy.