Bára Chytková vstoupila do sezóny vítězně, Honza Doskočil v osobáku

19.01.2014 18:02

Naši běžci startovali v neděli 19. 1. při přeborech Libereckého kraje v Jablonci nad Nisou. Nejvíce se dařilo Báře Chytkové, která zvítězila na trati 800m ve velmi dobrém čase 2:25,12 a na začátku halové sezóny ukázala dobrou formu. K tomu přidala druhé místo na čtvrtce za 63,25. Na výkony Báry navázal Jan Doskočil, který si hned při svém prvním startu v hale vylepšil své maximum na trati 800m a boj o účast na MČR rozjel hodně dobře. Pokud by se podařilo zlomit 2:10 bylo by to parádní a určitě by si pak Honza poprvé okusil start v rámci domácího šampionátu. Dnes předvedl výkon 2:11,28  Po zranění se vrátil Vojtěch Beneš a i když má téměř dvouměsíční manko běžel poměrně dobře. Jeho čas dnes byl 2:25,25. Vypadá to, že by se rychle mohl dostat zpět do formy, kterou měl během podzimu. Poslední účastnicí nedělních závodů byla Alexandra Smoláková, na které se bohužel negativně projevil školní shon kolem uzavírání známen na gymnáziu a velká únava z učení a tréninku ji neumožnila atakovat svoje osobní maxima. Je to samozřejmě škoda, protože ještě před týdnem Saša vypadala opravdu parádně a odhadovali jsem čas také kolem 2:25 možná i lépe.  Do republiky ale zbývá ještě dostatek času a věříme, že Saša poběží také hluboko pod 2:30.